Usilovně přemýšlíte, jak odstranit tetování, které vám přestalo vyhovovat? Lámete si hlavu s tím, jaké řešení zvolit, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku a přitom se vyhnuli bolesti nebo riziku zjizvení kůže? Jedno je jisté. Podobnými úvahami jen zbytečně ztrácíte čas! Metod, jimiž se lze tetování zbavit, sice existuje celá řada, ovšem taková, která vám zaručí vše, co od zákroku očekáváte, je pouze jedna. Než si ale její výhody přiblížíme, ukážeme vám postupy, kterým byste se měli ve vlastním zájmu vyhnout. Některé z nich lze zařadit do kategorie „domácích řešení”, jiné vám snad ještě příležitostně nabídnou i na několika tuzemských klinikách.

Rozhodli jste se dát svému tetování sbohem, ale nejste si jistí, jak na to? Za okamžik poznáte, že může být takový zákrok snadný. 

Chcete vědět, jak odstranit tetování?

Tetování se lze zbavit téměř vždy. Stačí jen chtít. Velký ornament může zmizet stejně dobře jako malý obrázek. A pár drobných písmen zlikvidujete podobně jako nápis, který vám zdobí celý hrudník. Rozdíl je pouze v tom, kolik času a práce takový zákrok vyžaduje. Stejné je to také s barvami. Některé se odstraňují lehce, jiné vyžadují více úsilí. Ale v zásadě si je možné poradit s čímkoliv. Chce to však zvolit optimální řešení!

Nechali jste si v mládí vytetovat něco nevhodného? Nebo snad máte na rameni jméno bývalé lásky, které musí za každou cenu pryč? Ať už je tatérův výtvor ošklivý nebo jde naopak o umělecké dílo, pokud se vám jednoduše nezamlouvá, můžete se ho zbavit. Jen musíte vědět, po jaké metodě „sáhnout“, abyste neriskovali zdraví, zjizvení kůže nebo zbytečnou bolest. Chcete vědět, jak odstranit tetování co nejefektivněji? Dobrá, ale nejprve vám ukážeme, jakým metodám je lepší se vyhnout!

Doma to nezkoušejte – něco se vždy „zvrtne“!

Pokud vás byť jen na okamžik napadlo, že se s problémem vypořádáte sami, raději na to rovnou zapomeňte! Na internetu lze sice objevit hned několik postupů, které lze aplikovat i v domácím prostředí, nikdo zodpovědný by se však k podobným experimentům uchylovat neměl. Účinnost většiny takových metod je poměrně nízká. Zato pravděpodobnost, že vás procedura bude bolet nebo že se během ní něco „zvrtne“, ta už je podstatně vyšší. Chcete dát tetování pryč co nejdříve, protože se vůbec nepovedlo? Spěcháte, abyste kvůli nevhodnému motivu nepřišli o dobré zaměstnání? Tak se co nejdříve objednejte na nějakou kliniku, protože na žádné „domácí“ řešení není spoleh. Ostatně, posuďte sami:

  • Potírání motivu roztokem – který si připravíte rozpuštěním dvou lžic soli a dvou lžic teplé vody, je nesmírně zdlouhavé. Solidního výsledku se často nedoberete, ani když metodu aplikujete celé měsíce a to i několikrát denně
  • Nanášení roztoku peroxidu vodíku – lze rovněž označit za „běh na dlouhou trať“, protože se kýženého výsledku nemusíte dočkat ani po čtvrt roce intenzivního snažení. Navíc je zde vždy riziko popálení kůže a to v případě, kdy člověk třeba z nedočkavosti použije silnější (více než 3 %) roztok
  • Bělící krémy a pera – jsou běžně k dostání, ale čím snáze je pořídíte, tím nižší je zpravidla jejich efektivita. Obvykle dovedou tetovací barvivo pouze zesvětlit, nikoliv však odstranit

Laseru se skalpel nevyrovná

Někdo se chce tetování zbavit stůj co stůj, jiný třeba váhá a někdo další si svůj život bez náležitě vyzdobeného těla vůbec nedovede představit. Cítíte, že jste udělali chybu a hodláte dát své tetování pryč? Máte-li dost rozumu, veškerá domácí řešení ihned zavrhnete a najdete si kliniku vybavenou kvalitním laserovým přístrojem. Jedině tak se nechtěného motivu zbavíte bezchybně, bezpečně a navíc bezbolestně. Laserová metoda je už naštěstí běžná, takže byste s nalezením odborného pracoviště neměli mít problém. Není to ale tak dávno, kdy byli lidé ve vaší situaci nuceni smířit se s méně sofistikovanými postupy. S takovými, které s laserem nesnesou srovnání. Nejčastěji měli na výběr z těchto dvou metod:

  • Vyříznutí skalpelem – bývalo poměrně častým řešením. Šlo o nepříjemný zákrok, po němž vždy vznikla jizva
  • Vybroušení chirurgickou frézou – bylo rozhodně bolestivé a poměrně zdlouhavé. Hojení kůže často provázely komplikace

Jak poznáte špičkový přístroj?

Vaše tetování musí pryč? Nehodláte riskovat zdraví a chcete co nejlepší výsledek? Obraťte se na některou ze specializovaných klinik. Nejlépe na takovou, která disponuje moderním laserem nesoucím odborné označení Nd: YAG. Jde o přístroj, jenž je považován za to nejlepší, co vám dnes estetická medicína může nabídnout. Čeká vás bezpečný, téměř bezbolestný a především úspěšný zákrok!

 

Máte pro odstranění tetování vážný důvod? Nebo vás už starý motiv jednoduše omrzel?

Markéta Jeřábková