Řídké vlasy mohou znamenat pro svého nositele nebo nositelku opravdové trápení. Obzvláště u žen, které nemají možnost opravdu krátkého sestřihu, mohou jemné a řídké vlasy způsobovat ztrátu sebevědomí a spoustu psychických problémů. I v případě tohoto doposud obtížně řešitelného problému existuje několik možností, jak s ním bojovat. 

Proč máme slabé vlasy?

Důvodů může být hned několik. Mohou být závažnější i méně vážné:

  • nadbytek stresu,
  • vážná nemoc,
  • nedostatek vitamínů a minerálů,
  • špatná životospráva,
  • nadbytečná konzumace alkoholu,
  • kouření a drogy,
  • nedostatek spánku,
  • genetické predispozice.

Vyhledejte odborníka!

Najít opravdu dobrého kadeřníka nebo kadeřnici je v případě řídkých vlasů opravdu potřeba. Nejen, že zkušený kadeřník dokáže posoudit aktuální stav vlasového porostu a poradí užívání vhodné kosmetiky, velmi důležitý je také správně zvolený účes – tedy střih.

Vsaďte na kvalitní a funkční kosmetiku

Výběr vhodného šamponu je dalším faktorem, který ovlivňuje budoucí hustotu vlasů. Při masivnějším vypadávání vlasů bývají doporučovány šampony s obsahem kofeinu, který stimuluje vlasové cibulky. Z bylin vévodí podpoře růstu vlasů například kopřiva. Co o vlasové péči říkají odborníci?

Kondicionér volte vyživující. Pozor ale na to, aby zbytečně nezatěžoval vlasy. Tím by jim výrazně ubral na objemu. Totéž platí i pro vlasové masky.  

Pokud ještě neznáte metodu no-poo, tedy metodu mytí vlasů bez použití komerční drogerie, určitě ji doporučujeme alespoň vyzkoušet. Jedna se o módní metodu, která využívá pro umývání vlasů trochu nezvykle ingredience jako například kávový lógr, kašičku ze žitné mouky a žloutku nebo oplach z kopřiv nebo vlasových bylin. 

Správný styl a účes dokážou divy!

Pro opticky lépe vypadající vlasy doporučujeme kratší sestřih. Velmi módní jsou pro tento účel například mikádo ve stylu podkovy (kratší vlasy na krku a delší vepředu). Sluší téměř každému typu obličeje a dokonce opticky zvětší objem vlasů. Dají se také skvěle načechrat.

Při problému řídkých vlasů doporučujeme barvu oživit melírem, který upoutá pozornost na jednotlivé prameny.

Zaměřte se i na stravu

Strava může v případě slabých a vypadávajících vlasů částečně ovlivnit jejich kondici. Pro zdravější vlasy samozřejmě doporučujeme se co nejzdravěji stravovat. Nepřítelem krásných vlasů jsou drastické redukční diety bez příjmu potřebných vitamínů a hlavně minerálních látek. 

Obohacujte svoji stravu luštěninami, ovocem a hlavně také ořechy, které skrývají mnoho vlasům prospěšných látek.

Pokud chcete oživit vlasy pomocí nákupu z lékárny, pořiďte si speciální kombinaci minerálů a vitamínů přesně na podporu a povzbuzení růstu vlasů. Obsahují například: vitamíny skupin A a B, biotin a zinek.

Zvětšujte opticky objem!

Na trhu existuje spousta přípravků na podporu vlasového objemu. Jsou to buď šampony, kondicionéry nebo rovnou séra s obsahem keratinu, výtažků z rostlin nebo s přídavkem přírodních olejů.

Fén a kulma – přítel nebo nepřítel?

S fénováním a používáním kulmy nebo žehličky na vlasy je dobré si počínat velmi opatrně. Jemné a řídké vlasy jsou totiž působením tepla namáhány a oslabovány. Pokud použijete fén, dbejte na tvarování vlasů od hlavy, aby byly načechrané. Opatrnost platí i pro žehličku na vlasy, kterou naopak nepoužíváme úplně od hlavy. Pro získání správného objemu lze vlasy natupírovat a zafixovat lakem na vlasy.

Chcete svůj letitý problém se slabými vlasy vyřešit jednou pro vždy? A slyšeli jste už o transplantaci vlasů, díky které mají celebrity vlasy jako nikdy předtím?

Markéta Jeřábková