Depilace intimních partií a muži. Máte pocit, že to nejde moc dohromady? Zkrátka se vám takové „spojení“ příliš nepozdává? Budete se zřejmě divit, ale odstraňování chloupků není procedura, kterou by podstupovaly pouze ženy. Už dávno ne! Také pánové se depilují. Je jich sice stále menšina, nicméně existují. A zejména v posledních letech takových mužů přibývá. Obvykle si odstraňují chloupky na prsou či na zádech a stále častěji se zaměřují také na intimní partie svého těla. A které metody zpravidla používají? Jakým postupům dávají přednost a z jakých důvodů?

Pokud vám nadměrné ochlupení vašich třísel i vašeho ohanbí nedá spát a hodláte v tomto směru něco podniknout, udělejte si pár minut času. Ukážeme vám, jak takový „problém“ řeší většina moderních mužů. Třeba se pak vydáte stejnou cestou.

Depilace intimních partií – muži nezůstávají stranou

Péče o tělesnou krásu je všem lidem společná. S tím asi budete souhlasit. Faktem nicméně je, že každý se může soustředit na něco jiného. Někdo si dává záležet na tom, aby měl co nejdokonalejší postavu, jiný věnuje spoustu času svým vlasům a další si holí chloupky na nohou nebo třeba v klíně. A proč? Hlavně proto, aby lépe vypadal a podle toho se také cítil.

Je-li řeč o chloupcích, a to zejména o těch, jimiž příroda obdařila naše intimní partie, pravda je, že se jich zbavujeme čím dál častěji. Neděláme to přitom jen z estetických důvodů, ale rovněž kvůli hygieně a pocitu pohodlí. A přestože bývalo „holení klína“ ženskou doménou, je zjevné, že se časy mění. Depilace intimních partií má stále více příznivců i mezi pány. Muži zkrátka nezůstávají stranou. A jistě vědí proč.  

Žiletka už není cool

Depilace je stará jako samo lidstvo. Lidé se svého ochlupení zkrátka zbavují odnepaměti a používají k tomu rozmanité metody. Metody, které neustále zdokonalují. Vylepšují je proto, aby si usnadnili práci, aby dosáhli co nejvýraznějšího a nejtrvalejšího efektu a aby omezili bolestivost na nezbytné minimum. A proč ubývá jedinců, kteří sahají po žiletkách či po elektrických strojcích? Proč je stále méně těch, co jsou při depilaci ochotni používat vosk nebo cukrovou pastu? Právě z výše uvedených důvodů!

Zmíněná řešení jsou sice osvědčená, ale ruku na srdce. Ve srovnání s moderními laserovými přístroji jednoduše neobstojí! Žiletka už zkrátka není cool a ať už ji použijete na svůj klín nebo třeba na obličej, nikdy nedosáhnete takových výsledků jako s laserem. Někdy můžete dokonce napáchat více škody než užitku. 

Souhlasíte s tím, že jsou to obvykle hlavně pánové, kdo dává přednost jednoduchým a přímým cestám k cíli? Potom vás asi nepřekvapí, že pro odstranění chloupků zdaleka nejčastěji volí právě laser.

Moderní laser má 3 zásadní výhody

Depilace intimních partií je stále běžnější. Nutno však konstatovat, že navzdory značné oblibě není vždy úplně bezpečná. Zejména holení a některé další „domácí“ postupy v sobě skrývají různá úskalí. Při klasické depilaci je nezbytná zručnost a opatrnost. Zdaleka ne každý je ale těmito vlastnostmi dostatečně obdařen. Nejste dvakrát šikovní? Preferujete snadná a efektivní řešení? Stejně jako většina mužů se nejčastěji vydáváte takovou cestou, která vás dovede k cíli nejspolehlivěji? Pak byste k úpravě svých intimních partií měli využít laser. Výhody moderních laserových přístrojů jsou totiž poměrně zásadní. Posuďte sami:

  1. Mimořádná účinnost – je naprostou samozřejmostí. Kvalitní přístroj vás chloupků zbaví celkem rychle, a především pak dokonale
  2. Dlouhotrvající efekt – je zřejmě největší předností laserové epilace. Hladká kůže vám vydrží přinejmenším několik měsíců
  3. Vysoká bezpečnost – je nesmírně důležitá. Přece jen se „pohybujeme“ v intimních partiích a jakékoliv poškození této části těla by mohlo být velice nepříjemné

Ohanbí, třísla i zadek

Jak jsme řekli, má „vyholený rozkrok“ řadu předností. Jsou to zejména pocity pohodlí a čistoty, co hraje obvykle zásadní roli při rozhodování o tom, zda tuto část těla zbavit chloupků. Je tomu tak u mužů a zpravidla i u žen. Patříte k pánům, kteří to chtějí zatím jen vyzkoušet? A přemýšlíte, co taková epilace vlastně obnáší? Čeho se konkrétně „dotkne“? Laserem lze epilovat buď celou intimní oblast nebo jen tu její část, kterou si sami zvolíte. Tak jako každý muž máte zkrátka na výběr a můžete se zbavit ochlupení, kde je vám libo. Epilaci můžete podrobit:

  • Ohanbí
  • Třísla
  • Penis
  • Varlata
  • Horní část stehen
  • Zadek 

Co si zvolíte? Pro začátek jen stehna a ohanbí nebo to rovnou zvládnete „komplet“? Anebo jste ztratili odvahu a raději doma v koupelně sáhnete po žiletce?

Markéta Jeřábková