Na téma obaly, kryty a pouzdra mobilních telefonů již bylo napsáno mnoho článků; většina z nich je hlavně o výhodách nebo různých designech, které jsou zrovna v módě. Třeba sportovní značky, i když nejen ty, propůjčují pouzdrům svá loga. Pořídit můžete třeba obal na iPhone 6S, nike, puma, adidas nebo třeba kryt s logem vašeho oblíbeného fotbalového klubu. Dá se tedy na toto téma dočíst něco nového?

Výhody a nevýhody používání obalů

Začneme asi s výhodami. Obal, pouzdro a nebo kryt chrání váš iPhone před mechanickým poškozením, tedy při pádech a nárazech, ale také minimalizují vlivy vnějšího prostředí; těmi mohou být vlhkost, prach, mastnota, teplo a nebo přílišný chlad. Další výhodou je, že v barevném pouzdru je váš telefon snadno rozpoznatelný od ostatních; třeba iPhonů které vycházejí z modelu 6, potažmo 6S je mnoho, a kromě 4 barevných variací působí všechny stejně, takže každý jistě uvítá oživení klasického designu.

A teď k nevýhodám. Podle některých uživatelů údajně  působí telefon v obalu robusnějším dpojmem, špatně se ovládá, při nabíjení je nutné ho sundávat nebo prý v krytu nefungují některá tlačítka. Obvinění jsou to v celku závažná, ale vzhledem k moderním materiálům se jedná spíše o subjektivní dojem uživatelů. Vždyť pouzdra se mobilům takřka “šijí na míru”. Další otázkou je, zda používáte kvalitní kryt nebo levnou verzi z Číny.

Jsem opatrný, co když pouzdro na telefon nechci?

Používání či nepoužívání ochranných prostředků na vašem zařízení je zcela vaše věc a nikdo vás k němu nemůže nutit. Pokud však budete zkoumat opotřebení, chcete-li stárnutí přístroje, máme pro vás špatnou zprávu. Budete si muset pravděpodobně pořídit nový iPhone dříve, než váš kamarád, který kryt používá již od prvního dne. Bez pouzdra vás dříve nebo později čeká oprava prasklého nebo poškrábaného displeje, případně servis z důvodu “zasekávání” se softwaru následkem pádu a časté bývají I problémy s nabíjením způsobené zanesením nabíjecího slotu. Nepříjemné a nákladné jsou také opravy prodřené čočky fotoaparátu. Naopak v pouzdru je váš iPhone 6S proti těmto nebezpečím chráněn a můžete si využívat všech jeho funkcí bez obav delší dobu.

Ochrání obal můj iPhone před mrazem?

Určitě už jste si toho všimli, jakmile klesne teplota, tak se baterie začne rychleji vybíjet. Čím to je? Na vině je sama lithiová baterie; její složení se prostě s chladem nemá rádo; proto pokud musíte pracovat se svým telefonem ve velmi chladném prostředí, je vhodné zajistit, aby bylo jeho tělo v teple. Proto si pořiďte pořádný obal. Ten do určité míry dokáže před chladem ochránit. Také je vhodné nosit mobil co nejvíce při těle, aby přijímal vaše tělesné teplo. A opět: navíc pokud je v pouzdru, tuto teplotu si déle udrží. Teď si řeknete, že něco takového by se vám u staré Nokie nestalo, ale když porovnáte funkce a vzhled telefonu z minulého století a Apple iPhone, uznáte, že je v nich “sakra” rozdíl a někdy se cena za pokrok platit musí.

Jak je to s krytem telefonu v létě?

Pouzdra na telefonu se dnes vyrábí z velmi tenkých materiálů, které k iPhonu těsně přilnou a téměř nezvýší jeho rozměry a hmotnost Řada z nich je koncipována tak, aby v nich bylo možné mobil nabíjet a nedocházelo k jeho přehřátí. Přesto je dobré v tropických dnech být na váš přístroj opatrní, chránit ho před sluncem a nepokládat jej na rozpálené plochy. Vlivem vedra by se mohla nebezpečně zvýšit teplota baterie, což by ji rozhodně uškodilo. Vždyť vám samotným nejspíš přílišné horko nedělá také dobře.

Dočetli jste až sem, děkujeme. Pokud jsme vám nasadili “brouka do hlavy” a máte nad čím přemýšlet, ještě lépe. 

Pomohl vám náš článek v rozhodnutí pořídit si obal na iPhone 6S? Je něco, co byste doplnili?

Markéta Jeřábková