Jak vybrat sídlo společnosti, aby vašemu podnikání přineslo co nejvíce užitku? Existuje několik ověřených postupů, kterými lze do značné míry eliminovat případná rizika s touto volbou spojená. Poradíme vám, co je třeba udělat a na co si dát naopak pozor, abyste z nově zvoleného sídla vaší firmy mohli v budoucnu co nejvíce profitovat.

Ruku na srdce, když se chystáte uzavřít s nějakou firmou kontrakt, jistě si všimnete i toho, na jaké adrese se nachází její oficiální sídlo. Je to vcelku přirozené a v souvislosti s tím si určitě vzpomenete, že společnosti sídlící ve velkých městech, v nějaké „lepší čtvrti“, na vás jaksi podvědomě dokázaly zapůsobit dojmem určité serióznosti a vážnosti. Zkrátka jako kdyby vám připadaly tak nějak úspěšnější, než jiné, které se takovou adresou honosit nemohou.

Podobným způsobem zpravidla vaši potenciální obchodní partneři pohlížejí i na vás, takže to, jakou si pro svoje podnikání vyberete oficiální adresu, do určité míry skutečně ovlivní jejich prvotní úsudek, který si o vaší firmě vytvoří. V tuzemsku je celá řada solidních lokalit, které představu o „dobré adrese“ dozajista splňují.

Které lokality patří mezi našimi podnikateli k těm nejpopulárnějším?

Při pohledu na dostupná čísla, je to jednoznačně Praha, jejíž obliba mezi tuzemskými podnikateli je skutečně zcela výjimečná. Nalézt lze však i řadu dalších lokalit v rámci českých a moravských měst, jejichž popularita v tomto ohledu neustále roste. Čím dál více firem si pro svoje sídlo vybírá prestižní ulice Brna, Olomouce či Plzně a stranou nezůstává ani Ostrava nebo Liberec.

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ PRAŽSKÉ ADRESY

ADRESAPOČET FIREM
Praha, Rybná 716/243746
Praha, Kaprova 42/142732
Praha, Jaurisova 515/41910
Praha, Kubelíkova 1224/421749

Je některá z nejoblíbenějších adres tou nejlepší volbou i pro vás?

Učinit správné rozhodnutí nemusí být vždy tak snadné, jak by se na první pohled snad někomu mohlo zdát. Zkuste se na problém opět podívat optikou vašich případných obchodních partnerů či klientů. Adresa sídla v lukrativní lokalitě je jedna věc a jak jsme si už řekli, pro byznys zpravidla pozitivní. Sdílet však oficiálně totožnou budovu se stovkami dalších firem, už může vypadat tak trochu podivně a vaše společnost tím nejspíš poněkud ztratí na lesku. Je proto většinou mnohem přínosnější vybrat si méně populární místo v nějaké solidní čtvrti velkého města. Zkrátka zvolit takovou adresu, která poskytne zázemí pouze vám a několika dalším podnikatelům, nikoliv však celým zástupům rozličných společností.

Při výběru firemního sídla si vždy proklepněte jeho provozovatele!

Obliba virtuálních sídel je značná a poměrně vysoký je tedy i počet jejich provozovatelů, mezi nimiž jsou jistě jak ti solidní, tak i méně seriózní.

Mělo by pro vás být naprostou samozřejmostí, že si zvoleného provozovatele vašeho firemního sídla (virtuální kanceláře) před uzavřením smlouvy co nejdůkladněji prověříte!

Každý poskytovatel těchto služeb je firma jako každá jiná a nejrůznější údaje o jeho činnosti a tedy i kredibilitě nebudou žádným tajemstvím. Jistě se lze též diskrétně obrátit i na některé z jeho současných klientů, kteří vám mohou posloužit jako zdroj užitečných informací.

Bez doplňkových služeb nemůže být přínos virtuální kanceláře úplný

„Dobrou adresou“ pro váš byznys by však snaha o co nejlepší a nejefektivnější fungování firmy skončit neměla. Snažte se od poskytovatele vaší virtuální kanceláře získat co nejvíce dalších služeb, které mohou značně usnadnit každodenní chod vaší společnosti. Určitě by vám měl nabídnout alespoň toto:

1) Funkční recepci

2) Telefonické služby

3) Poštovní služby / poštovní schránka, kam budete dostávat poštu

4) Zajištění kancelářských prací

5) Zasedací místnost

Tu nejlepší adresu pro vaše podnikání už zvládnete vybrat sami

Pokud se vám skutečně podaří zvolit pro sídlo svojí firmy lukrativní a přitom seriózní adresu a nedopustíte se chyby ani při výběru poskytovatele tohoto sídla, dostaví se pozitivní efekt vašich rozhodnutí v relativně krátké době.

Víte už dobře, že jde-li o počet firem pod jednou střechou, neměly by jich být hned stovky. A jistě budete souhlasit i s tím, že spolehlivost poskytovatele i kvalitu jím nabízených služeb, je důležité předem prověřit. Nezbývá tedy, než pustit se do práce a najít si to nejlepší místo pro váš byznys. Místo, které vám přivede více klientů a přispěje tak k dalšímu rozvoji vašeho podnikání. S tím už si však nyní poradíte docela dobře sami. Nebo máte pocit, že vám náš článek ani trochu nepomohl?

Markéta Jeřábková